Досьє президента: Ким насправді є Володимир Зеленський

Depo.ua пропонує більше дізнатись про нового українського президента

Досьє президента: Ким насправді є Володи…

20 травня 2019 року Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду, склавши присягу Президента України. Depo.ua пропонує переглянути досьє людини, яка починає свою політичну кар'єру з найвищої посади в Україні.

Біографія Володимира Зеленського

Зеленський володимир Олександрович народився в Кривому Розі на Дніпропетровщині 25 січня 1978 року. Незабаром після народження сина сім'я чотири роки провела в Монголії, де працював батько.

 

Після повернення в Кривий Ріг Володимир вступив в гімназію і в 16-річному віці завдяки перемозі в конкурсі TOEFL у Дніпрі отримав грант на освіту в Ізраїлі. Нещодавно кандидат розповів, що тоді не зміг поїхати в Ізраїль із-за заборони батька.

Тому вищу освіту Володимир здобув у рідному місті, у Криворізькому економічному інституті Київського національного національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Отримав диплом юриста, але за фахом ніколи не працював, так як вже в студентські роки почав будувати артистичну кар'єру.

Сім'я Зеленського

Батько Володимира Зеленського є професором Криворізького економічного інституту. Зеленський олександр Семенович також очолює академічний факультет кібернетики і обчислювальної техніки. Він народився 23 грудня 1947 року в р. Кривий Ріг. В 1983 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Автоматизований підрахунок запасів залізорудних родовищ в АСУ кар'єром" у спеціалізованій вченій раді Московського гірничого інституту за спеціальністю "Маркшейдерія".

У 2003 році Олександр Семенович Зеленський захистив докторську дисертацію на тему "Методологічні основи маркшейдерського забезпечення планування та обліку видобутку в інформаційній системі управління рудним кар'єром" у спеціалізованій вченій раді Національного гірничого університету (р. Дніпропетровськ) за спеціальністю "Маркшейдерія".

Наукова діяльність Зеленського-батька здійснюється в наступних напрямках: маркшейдерія, руднична геологія, розробка програмного забезпечення, моделювання родовищ і кар'єрів, розробка інформаційних систем геолого-маркшейдерського забезпечення при плануванні і управлінні гірничими роботами на гірничо-збагачувальних комбінатах

Мама, Римма Володимирівна, працювала інженером. Але в останні роки залишила роботу за станом здоров'я.

Дружина Володимира Зеленського, Олена (Кіяшко), також родом з Кривого Рогу. Майбутні подружжя познайомилися ще під час навчання в школі. Одружилися в 2003 році. Зеленські виховують двох дітей: доньку Олександру (2004) та сина Кирила (2013). Олена є одним з авторів студії "Квартал-95".

Кар'єра і досягнення Зеленського

Кар'єра Володимира Зеленського до моменту оголошення про участь у президентських виборах 2019 року стосувалася політики лише побіжно: він не брав участі у виборах і не обіймав жодної посади на державній службі. Але у своїй творчій діяльності чимало уваги приділяв гумористичному відображенню політиків, виконуючи ролі, наприклад, президента Ющенка, Ігоря Коломойського та інших діячів. Нещодавно він став автором і головним героєм політичного серіалу "Слуга народу", де зіграв роль президента Василя Голобородька.

А артистичну кар'єру Зеленський почав будувати ще під час студентства, коли після низки вдалих виступів на сцені став танцюристом команди КВН "Запоріжжя – Кривий Ріг – Транзит". Згодом отримав "підвищення", почавши виконувати також ролі.

У 1997 році Зеленський разом з акторами з Кривого Рогу створив команду "95 квартал", названу на честь одного з мікрорайонів міста. Зеленський був не тільки актором і капітаном, але і автором. Команда грала у вищій лізі КВН в Москві. Але в 2003 році покинула КВК. За твердженням самого Зеленського, з-за конфлікту з компанією "Амік" Олександра Маслякова.

Після кількох пробних проектів Зеленський та його партнери створюють для телеканалу "Інтер" продукт під назвою "Вечірній квартал", який згодом стає вельми популярним, перевершуючи рейтинги популярних у той час КВК і "Камеді клаб".

Згодом була створена "Студія "Квартал-95"", власниками якої стали Володимир Зеленський, Борис Шефір та Сергій Шефір. Студія випускає кілька проектів ("Вечірній квартал", "Бійцівський клуб", "Україно, вставай"), пише сценарії для телепередач ("Пісня року", "Полундра"), мюзиклів ("За двома зайцями", "Три мушкетери", "Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї"), фільмів, корпоративів.

"Квартал" Зеленського стає найдорожчим колективом для корпоративів. Його запрошують найбагатші олігархи і навіть президенти.

 

"Слуга Народу" та інше кіно

Паралельно з концертною діяльністю Зеленський також розвиває напрямок кіновиробництва. Його компанія знімає серіали і повнометражні фільми для ринків України і Росії. Серед найпопулярніших серіали "Свати" і "Слуга народу", фільми "Любов у великому місті", "Службовий роман. Наш час", "8 перших побачень" та інші.

Декларація Зеленського

У декларації про доходи, яку Зеленський подав у рамках виборчої кампанії, показано 7,3 млн гривень прибутку за 2017 рік, квартира в Ялті, рахунки в "Приватбанку", інше майно та корпоративні права.

Скандали із Зеленським

Більшість скандалів навколо імені Зеленського розгорілися, коли він вже офіційно заявив про свою участь у виборчій гонці. Прискіпливість журналістів і конкурентів виявила кілька темних плям, які ставлять під сумнів щирість кандидата і дають підстави підозрювати його у дворушництві.

Ігор Коломойський

Олігарх Коломойський є власником телевізійного каналу "1+1", на якому вже багато років виходять телепродукти студії "Квартал-95". Спостерігачі відзначають, що і гумор Зеленського спрямований переважно проти недругів Коломойського. А він сам і його політичні партнери виставлені в позитивному світлі.

Сам Коломойський в одному з останніх інтерв'ю підлив масла у вогонь, визначивши Зеленського поруч з Тимошенко головними об'єктами своєї політичної симпатії.

Бізнес на Росії

Довгий час Зеленський знімав кіно Росії і переважно для Росії. Адже, як він сам зізнається, російський кіноринок дозволяє отримувати значно більші прибутки, ніж в Україні. У фільмах "Кварталу" грають російські актори. Подекуди демонструються українофобські настрої.

Після анексії Криму і військової агресії Росії на Донбасі багато з цих акторів стали персонами нон-грата в Україні. І деякі продукти, як, наприклад, серіал «Свати», потрапили під заборону. Зеленський разом з партнерами після тих подій оголосили, що більше не працюють на Росії.

Але згідно з розслідування програми "Схеми", незважаючи на заяву Зеленського про закриття свого бізнесу в Росії в 2014 році, кандидат у президенти володіє через посередників трьома російськими компаніями, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм на Росії. Зеленський згодом заявив про вихід зі складу кіпрської компанії Green Family LTD, якій належить російська кінокомпанія "Грін Филмс". Але його позиції зіпсував також факт, що ця компанія мало того, що продовжує працювати на Росії, ще й отримує фінансування з російського держбюджету. Хоча Зеленський продовжує наполягати, що він виходить з усього бізнесу, тому що йде в президенти.

Серіал "Слуга народу" і передвиборна агітація

Третій сезон «Слуги народу», який глядачі побачать напередодні дня голосування на виборах президента (прем'єра - 27 березня), виглядає як елемент агітаційної кампанії Зеленського, адже кандидат виконує там головну роль – роль президента України. І при цьому серіал має ту ж назву, що і партія, яка висунула Зеленського кандидатом.

Зеленський до цього прямо заявляв, що вважає серіал елементом своєї президентської кампанії і навіть радів, що промокампанія серіалу на бігбордах є вдалим ходом просування його як кандидата.

Комітет виборців України вбачає в серіалі ознаки політичної реклами, закликав кандидата оплатити показ нового сезону з його виборчого фонду та звернувся з приводу фільму в ЦВК, Громадська рада з питань телебачення і радіомовлення і Держкіно.

Експерти кажуть, що в принципі Зеленському мало що загрожує максимум попередження від ЦВК, яке не буде мати особливого практичного значення.

Оточення Зеленського

Брати Шефири

Це багаторічні бізнес-партнери Зеленського, з якими він будує практично всі напрямки свого бізнесу. Вони родом з Кривого Рогу, були авторами команд КВК. Виступають продюсерами, режисерами і сценаристами багатьох продуктів студії "Квартал-95". У політичній кампанії Зеленського Шефіри також виконують істотну роль.

Іван Баканов

Іван Геннадійович Баканов є керівником ТОВ "95 квартал" та ТОВ "Студія "Квартал-95"". Він також є лідером партії "Слуга народу", яка висунула Зеленського кандидатом у президенти. Сама партія була заснована в 2016 році і мала назву "Партія рішучих змін". У грудні 2017 року "Партія рішучих змін" змінила назву на "Слуга народу", а головою партії став Іван Баканов.

Сергій Трофімов і Юрій Костюк

Топ-менеджери "Кварталу" є настільки ж непублічними, як і лідер партії "Слуга народу" Іван Баканов. Але саме вони сидять зараз за столом, де обговорюється стратегія і тактика виборчої кампанії Зеленського.

ЗОВНІШНІ ЗВ'ЯЗКИ ЗЕЛЕНСЬКОГО

Говорити про закордонні зв'язки Зеленського можливо лише через призму його творчості, адже про ніяких політичних контактах немає мови, оскільки власне політичну діяльність він почав тільки в 2019 році. Путін, наприклад, випадково або навмисно на прес-конференції переплутав прізвище кандидата.

Для західного світу Зеленський - взагалі темна конячка президентської гонки. І там сильно стурбовані тим, яка насправді сутність шоумена, який трансформувався в політика. Принаймні, це засвідчила зустріч Зеленського з послами європейських країн на початку лютого 2019 року, коли кандидат у президенти не зміг толком відповісти ні на одне принципове питання щодо свого бачення сучасних українських проблем. Правда, після цього були успішні зустрічі з журналістами західних ЗМІ: NYT, Bloomberg, The Economist та ін. А також, за словами Зеленського, він неформально спілкувався з представниками МВФ і західними дипломатами. Теж успішно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme