UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Довідник виборця: Що робити з виборчим бюлетенем

Depo.Вибори продовжує знайомити читачів з нюансами виборчого процесу

Довідник виборця: Що робити з виборчим б…
Фото: УНІАН

 

Кульмінацією процесу голосування для виборця є заповнення бюлетеня та вкидання його у виборчу скриньку.

Але перед тим, як відбудеться таїнство волевиявлення, необхідно отримати бюлетень, пред’явивши членам комісії документ, який підтверджує особу. А також - поставити підпис навпроти свого прізвища у списку виборців, підтвердивши тим самим отримання бюлетеня.

Особливістю цих виборів є те, що бюлетень виявився доволі довгим – аж 80 сантиметрів. До нього внесено імена 39 кандидатів у Президенти України. Програму кожного з них та відомості про кандидата має бути розміщено у доступному місці на кожній дільниці.

Задля таємності волевиявлення голосування відбувається наодинці – у так званій кабінці для голосування. Під час заповнення бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

В бюлетені виборець має поставити позначку навпроти прізвища кандидата, якого він уподобав. Ця позначка має однозначно засвідчувати його волевиявлення. Проголосувати можна лише за одного кандидата. Якщо бюлетень матиме більше, ніж одну позначку, або не матиме жодної – він вважатиметься недійсним.

Після того, як бюлетень заповнено, виборець виходить з кабінки і особисто опускає його у скриньку для голосування. При цьому необхідно зберігати таємницю голосування – не можна публічно заявляти про свій вибір та демонструвати заповнений бюлетень іншим виборцям або членам комісії

Також варто зауважити, що бюлетень не можна передавати іншим особам.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme