UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Довідник виборця: Що робити з зіпсованим бюлетенем

Depo.Вибори продовжує розповідати про нюанси виборчого процесу

Довідник виборця: Що робити з зіпсованим…
Фото: УНІАН

На випадок пошкодження бюлетеня під час голосування передбачено процедуру заміни бюлетеня. Якщо виборець зробить помилку під час заповнення бюлетеню, такий механізм дозволяє йому таки здійснити волевиявлення.

Виборчі бюлетені є документами суворої звітності. Їх форму та зміст для голосування на виборах Президента України затверджує ЦВК не пізніше ніж за 22 дні до дня виборів.

Текст виборчого бюлетеня для другого туру затверджується ЦВК не пізніше ніж за 10 днів до дня повторного голосування. Центральна виборча комісія також передбачає певні ступені захисту виборчого бюлетеня.

Всі бюлетені виготовляються централізовано і передаються до окружних комісій, які напередодні голосування розподіляють їх між дільницями. Після отримання виборчого бюлетеня виборець має заповнити його особисто в кабінці.

Ці заходи знижують ризик зловживань і фальсифікацій та змушують членів комісій і виборців бути уважними та обережними під час голосування.

У випадку, якщо виборець все ж припустився помилки і заповнив бюлетень, або зіпсував його, передбачено процедуру заміни документу. В такому випадку громадянин має  невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена ДВК, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. Член ДВК має видати інший виборчий бюлетень тільки в обмін на зіпсований.

Зіпсований виборчий бюлетень негайно погашається як невикористаний, про що складається акт. Зіпсований і погашений виборчий бюлетень при підрахунку голосів враховується як невикористаний і запаковується разом із контрольним талоном у пакет з невикористаними виборчими бюлетенями. Запис про видачу повторного бюлетеня член комісії робить і в списку виборців напроти прізвища виборця.

Варто зауважити, що отримати бюлетень замість зіпсованого можна лише один раз - повторна видача виборчого бюлетеня замість невірно заповненого не допускається. Тож якщо виборець зіпсує і "дублікат", нової можливості виявити свою виборчу волю в нього вже не буде.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme