Патріотизм та іпотека: Що обіцяють партії молодому виборцю

Політики змушені шукати нові підходи до молодого електорату, який виявився надто активним у цьому виборчому сезоні

Економічний і політичний оглядач
Патріотизм та іпотека: Що обіцяють парті…

Президентська виборча кампанія 2019 року зламала стереотип, буцімто українська молодь є політично пасивною і не ходить на виборчі дільниці. Але вивчення Depo.ua передвиборчих програм українських партій, що входять, за оцінками соціологів, до п'ятірки лідерів не надто поспішають врахувати на позачергових парламентських виборах цю категорію людей. Загальний висновок такий: молоде покоління так і не увійшло до пріоритетного кола української політики. Партії-претенденти воліють концентруватись на традиційних електоральних секторах: пенсіонерах, переселенцях, військових та вчителях, які є більш прогнозованим контингентом

Несподівано, але лідером з окучування молодого електорату виявилася політсила Тимошенко.

"Батьківщина" 

Слід віддати належне Юлії Володимирівні та її піарникам - вони тримають носа по вітру. Незважаючи на те, що веде до парламенту переважно довгожителів української політики, "Батьківщина" при цьому щедро роздає обіцянки молоді.

Так, освіту та науку тут взагалі визнали "головним пріоритетом". Дітям і молоді обіцяють безкоштовну освіту - від початкової до вищої.

Обіцяють в "Батьківщині" також сприяти першому працевлаштуванню випускників вишів - кожному роботодавцю, який візьме на першу роботу вчорашнього студента, забезпечать податкові пільги.

Також обіцяють давати мікрокредити всім бізнесменам-початківцям - без застави та всього лиш під 3% річних

Не забули автори програми і про іпотеку - молодим сім'ям даватимуть кредити на придбання житла без першого внеску і без застави, під спеціальне страхування ризиків. Ставка за такими кредитами також буде становити не більше 3% річних. 

"Слуга народу"

Найрейтинговіша партія цього року "Слуга народу" не має у своїй передвиборчій програмі окремого розділу з обіцянками, адерсованими безпосередньо молодому електорату. Враховуючи те, що партія президента Зеленського вцілому орієнтується на молодь, виглядає досить дивним, що пенсіонерам та соціально незахищеним верствам у програмі партії приділено більше уваги, аніж підростаючому поколінню.

Тим не менш, кілька пунктів для тих,  хто помолодше та поактивніше, нам у програмі "Слуги народу" знайти вдалося.

Так, автори програми обіцяють запровадити такий собі "економічний паспорт українця", за яким всі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів на індивідуальні рахунки. Про які ресурси і про яку частку йдеться у програмі на жаль не конкретизовано.

Навіть в розділі, присвяченому освіті, автори, коли писали програми, перед очима бачили не учнів та студентів, а вчителів, викладачів та ректорів вишів. Адже обіцяють, головне, запровадити базове матеріальне забезпечення педагогів на рівні трьох мінімальних зарплат і встановити рівноправність державних і приватних закладів освіти.

Побіжно адресованим молоді також можна визнати пункт про  забезпечення покриття 100% території країни широкосмуговим інтернетом.

"Опозиційна платформа - За життя"

А от партія Бойка-Медведчука-Рабіновича схоже чітко розуміє, що їхній електорат розташувався у категорії "для тих, кому сильно за..." - в програмі партії слова "діти" та "молодь" згадані рівно нуль разів. Слово "освіта" у медведчуківців є більш-менш уживаним. Та й то лише в контексті "родного язика" та фінансування профтехосвіти. Судячи з усього, в "Платформі" хочуть, щоби електорат вмів крутити гайки і не ставив зайвих питань - про вищу освіту в програмі згадати просто забули.

Щоправда фору конкурентам ОПЗЖ-шники дали у щедрості винагороди за народження нових українців: вони обіцяють за першу дитину платити 100 тисяч гривень. За другу та третю (і кожну наступну) відповідно 200 і 400 тисяч гривень.

"Голос"

В партії "Голос" також чомусь вважають, що професійна освіта - це в принципі вже немало для сучасного громадянина. Слова "діти" та "молодь" в програмі цієї політсили згадуються єдино в контексті необхідності підвищення серед них престижності професійної освіти.

В сфері освіти передвиборча програма "Голосу" містить переважно декларативні оголошення: про рівний доступ до навчання, формування нової освітньої культури, бюджетне фінансування, якість підготовки вчителів та інші добрі, але далекі від конкретики, речі.

"Європейська солідарність"

Про  молодь Петро Порошенко та солідарні з ним члени "ЄС" думають. Але багато і конкретно не обіцяють. Обмежилися лише загальною декларацією про необхідність отримати можливості для освіти, працевлаштування і розвитку за підтримки прозорих державних програм.

Також "ЄС" згадує про підростаюче покоління в контексті протидії спробам агресора посіяти хаос і роз’єднати українців. Для ефективного протистояння, вважають у Порошенка, потрібно, окрім іншого, активно займатись національно-патріотичним вихованням.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme