Кому служитиме "слуга" Зеленського. Політичне досьє партії "Слуга народу"

Партія-пустушка завдяки рейтингу президента України може очолити список переможців парламентських виборів-2019

Кому служитиме "слуга" Зеленського. Полі…

21 липня 2019 року в Україні відбудуться дострокові вибори Верховної Ради України, які своїм указом призначив новообраний президент України Володимир Зеленський. 

Depo.ua пропонує своїм читачам познайомитись з політичними досьє партій, які братимуть участь у цих виборах. 

Один з лідерів перегонів, якщо вірити соціологічним вимірам, партія "Слуга народу". Партія, яка у своєму портфоліо має лише один політичний акт - висунення у січні 2019 року  Володимира Зеленського кандидатом у президенти України на президентських виборах 2019 року. Партія, яка налічує обмежене коло членів, планує стати правлячою в майбутньому парламенті стала предметом нашого дослідження.

ІСТОРІЯ

Свою теперішню назву партія "Слуга народу" народу отримала в грудні 2017 року. До того часу, як її "придбали" члени команди Зеленського вона називалась "Партія рішучих змін". За даними мін'юсту, партія була зареєстрована 13 квітня 2016 року саме під назвою «Партія рішучих змін». Тоді її очільником був Євген Юрдига.

Своєю нинішньою назвою партія зобов'язана російськомовному серіалу "Слуга народу", в якому головну роль зіграв шоумен та актор Володимир Зеленський. І який, створюючи цей серіал, як свідчать люди з його оточення, вже плекав сподівання стати лідером української держави.

ЛІДЕРИ

До недавнього часу лідером партії значився друг і бізнес-партнер Зеленського Іван Баканов. Але з огляду на те, що після виборів і перемоги Зеленського його було переведено на силовий напрямок - він став першим заступником голови СБУ з прицілом на те, щоб очолити цю спецслужбу - керівника партії було змінено.

Іван Геннадійович Баканов народився 2 травня 1974 року у місті Кривий Ріг на Дніпропетровщині. Друг дитинства Володимира Зеленського. За першою освітою - економіст, за другою - юрист.

З 25 січня 2013 року був керівником ТОВ "Квартал 95", а з 27 грудня 2013 — керівником ТОВ "Студія Квартал-95". 

Одружений. Дружина Оксана Лазаренко. Виховують сина Степана.


Іван Баканов з дружиною Оксаною Лазаренко

27 травня було оголошено, що новим головою партії замість Івана Баканова обрано Дмитра Разумкова, який був голосом  Зеленського під час президентської виборчої кампанії.

Дмитро Олександрович Разумков народився 8 жовтня 1983 року в Бердичеві Житомирської області. Мати - народна артистка України Наталя Кудря. Батько - Олександр Разумков (помер в жовтні 1999 року від невиліковної хвороби), колишній працівник ідеологічного відділу ЦК комсомолу, перший помічник президента Кучми, заступник секретаря РНБО. Олександр Разумков був чоловіком нинішньої дружини лідера партії Громадянська позиція Анатолія Гриценка Юлії Мостової. Дмитро Разумков має рідного брата по батьку — Гліба, який народився у цивільному шлюбі батька з головним редактором "Дзеркала тижня" Юлією Мостовою. Гліба всиновив Анатолій Гриценко, який побрався із Мостовою у 2003-му році.

Батько Дмитра Олександр Разумков помер від важкої хвороби у 1999 році. За життя він створив Український центр економічних і політичних досліджень, який став провідним недержавним аналітичним центром України, а нині носить ім'я свого засновника. Центр Разумкова нині входить до п'ятірки найкращих аналітичних центрів Центральної і Східної Європи.

Разумков-молодший має дві вищі освіти: він закінчив Київський інститут міжнародних відносин і Національний університет державної податкової служби. 

З 2006 року займається політичним консультуванням і виборами. Має бізнес - він керуючий партнер і директор Ukrainian Politconsulting Group. Його партнерами по бізнесу є Василь Мокан і Неллі Яковлєва.


Новий голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков

З кількох публічних заяв членів команди Зеленського стало зрозумілим, що справжнім ідеологом партії є нинішній радник і представник президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук. Саме він оголосив, що ідеологією партії є лібертаріанство. Ймовірно, що Стефанчук увійде у партійний список на виборах 2019 року.

ДІЯЛЬНІСТЬ

За звітом партії за другий квартал 2018 року, вона безкоштовно користується офісом на 4 (чотири) м² в Києві (приміщення надає в користування спонсор), не володіє жодними коштами й не проводить жодних виплат.

У грудні 2017 року 4% українців, опитаних Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центром Разумкова, заявили про готовність проголосувати на парламентських виборах за «Слугу народу», а у травні 2018 року — 5%. У грудні 2018 року за партію були готові віддати свої голоси 8,3% опитаних. А вже у травні 2019, після перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах, рейтинг "Слуги народу" сягнув 40%.

До початку дочасних виборів Верховної Ради України єдиним публічно-політичним актом партії "Слуга народу" було висунення у січні 2019 року  Володимира Зеленського кандидатом у президенти України на президентських виборах 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"