Досьє кандидата: Олег Ляшко - вірний слуга популізму

Depo.ua представляє кандидатів у Президенти України на виборах 2019 року

Досьє кандидата: Олег Ляшко - вірний слу…

Depo.ua представляє кандидатів у Президенти України на виборах 2019 року. Ми проаналізували кандидатури тих, хто висловив бажання керувати нашою країною, з точки зору їх біографій, кар’єрних здобутків, участі у скандалах, володінні бізнесами та нерухомістю, оголошених обіцянок, впливу в Україні та за її межами. Ми зробили це, аби кожен виборець міг спокійно і вдумливо вивчити людину, яку він збирається обрати на найвищий державний пост. Впевнені, досьє, створеним журналістами Depo.ua вам вдасться здійснити вдалий вибір.

Наступним об’єктом дослідження проекту ВИБОРИ-2019 від Depo.ua став найскандальніший персонаж української політики і бронзовий призер минулих президентських виборів Олег Ляшко.

БІОГРАФІЯ

Майбутній кандидат в президенти народився в Чернігові 3 грудня 1972 року. Мама, яка незабаром після народження Олега розлучилася з його татом, не могла виховувати сина одна. Тож віддала його у школу-інтернат.

В дитинстві багато часу проводив на Луганщині, де жив його дядько з родиною Тут же, у селі Лизівка, він спробував заробляти перші гроші, підпрацьовуючи пастухом.  

Після закінчення Борзнянської школи-інтернату навчався у ПТУ на тракториста. На початку 90-х років перебрався до Києва. У 1990-1992 роках Олег працював кореспондентом, завідувачем відділом редакції "Молода гвардія". Як стверджують очевидці, в газеті він не поспішав спростовувати, ніби є позашлюбним сином колишнього голови Ради міністрів УРСР Олександра Ляшка. Хоча жодних родинних зв’язків з високопосадовцем не мав.

В ті ж роки Ляшко познайомився з міністром зовнішніх економічних відносин Олегом Слепічевим і за його протекції став редактором газети "Комерційні вісті", яку видавало міністерство.

В 1998 році Ляшко отримав свій перший диплом про вищу освіту – його Ляшкові видали на юридичному факультеті Харківського державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. (У 2013 році Ляшко отримає і другий диплом – у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка).

Але остаточній соціалізації колишнього тракториста і пастуха передувала одна кримінальна історія, в якій майбутній кандидат у президенти проявив себе як здібний і винахідливий комбінатор. У червні 1994 року 22-річного Олега Валерійовича заарештували за звинуваченням в шахрайстві. У справі йшлося про якесь мутне придбання автомобілів та квартири Засуджений він був на термін шість років з конфіскацією майна. Відбував покарання в Ізяславській колонії №31 (Хмельницька область). Через рік був звільнений за амністією. У 1998 році з Олега Ляшка достроково було знято судимість.

Нагадаємо, що другу судимість Ляшко отримав за наклеп на Василя Дурдинця, що займав посаду в.о. прем'єр-міністра під час президентства Леоніда Кучми. Тоді Дурдинець виграв суд проти Ляшко, але завдяки скандалу позбувся посади. А Олег отримав два роки умовно - за наклеп. Ляшко назвав те переслідування політичним.

РОДИНА

З огляду на численні сексуальні халепи, в які потрапляв лідер Радикальної партії, його особисте життя часто ставало об’єктом цікавості. Довгий період своєї політичної кар’єри Ляшко не відповідав на питання про особисте.

Але у 2011 році Ляшко пред’явив суспільству Росіту Сайранен, назвавши її своєю цивільною дружиною, з якою у нього начебто навіть є спільна дитина.

Росіта, яка раптом стала дуже медійною особою, розповідала, що познайомилася з Ляшком ще у 1998 році. Вона тоді працювала в залі гральних автоматів. "Тоді виник невеликий конфлікт. Олег був з боку клієнта, якому не видавали виграш, я - з боку менеджера. Він почав скандалити, мені довелося погасити його вогонь. Після цього ми стали вітатися. Олег став частіше заходити до нас. Пізніше почали зустрічатися", - зізналася нинішня офіційна дружина Ляшка.

Виявилося, що в 2002 році в цивільному шлюбі з Ляшком Росіта народила доньку Владиславу. І прізвище у дівчини ніби зовсім не "таткове".

А ось як Росіта пояснила те, що стосунки подружжя не оформлювало 20 довгих років: "Ми з Олегом вважаємо, що люди найчастіше йдуть в ЗАГС для того, щоб поставити печатку в паспорт і, таким чином, утримувати один одного або потім щось ділити. Але ні у мене, ні у Олега таких цілей немає. Щоб довго жити душа в душу, не обов'язково одружитися".

Однак у 2018 році Ляшко зареєстрував шлюб з Сайранен, знявши тим самим гостроту питання свого особистого життя.

Росіта народилася в Дніпропетровську в родині військового. Прабабуся була іспанкою. І саме на її честь і назвали дівчину. За освітою Росіта бібліограф суспільно-політичної літератури. За фахом не працює.

КАР’ЄРА І ЗДОБУТКИ

Скандали минулого не завадили Ляшкові реалізувати кар’єру мрії будь-якого вихованця дитячого будинку. Бо у досить молодому віці Олег Ляшко вже кілька разів ставав нардепом, посів третю позицію на президентських виборах та заробив чималі статки, які дозволяють йому купувати елітну нерухомість і подорожувати світом.

Але перед тим, як стати відомим політиком та лідером політичної партії імені себе коханого Ляшко був журналістом.

Перебравшись до Києва на початку 90-х він працював кореспондентом та завідувачем відділу "Молода гвардія". Згодом Олег влаштувався редактором газети "Комерційні вісті", яку видавало  міністерство зовнішньоекономічних зв'язків України. Саме у цей період відбувалися події, які згодом знайшли відображення у кримінальній справі по шахрайству та знаменитому відео "про Борю", яке стало хітом ютубу.

В 1995 році Ляшко став редактором додатка "Політика" газети "Правда України", яка входила до медіа-холдингу впливового у той час Павла Лазаренка. Згодом "Політика" Ляшка виокремилася у самостійне видання, яке 1999 року було закрите ухвалою Московського райсуду Києва "за розголошення державної таємниці".

У 2000 році Ляшко почав видавати іншу газету – "Свободу". І видавав її аж до моменту свого обрання народним депутатом України за списком Блоку Юлії Тимошенко у 2006 році. До того моменту Ляшко кілька разів пробував пройти в Раду по мажоритарці, але зазнавав невдачі.

Під час позачергових виборів 2007 року Ляшко також став нардепом за списком партії Тимошенко. Але вже у жовтні 2010 року його було виключено з фракції БЮТ «за співпрацю з коаліцією більшості, зокрема, за голосування за зміни до Конституції, закон про Кабінет Міністрів та регламент Верховної Ради України». Цій події передував скандал з оприлюдненням відео допиту людини, схожої на Олега Ляшка, до якого ми згодом повернемося.

За парламентську каденцію 2007 - 2012 років Олег Ляшко набрав політичної ваги і під час чергових виборів Ради у 2012 році зміг перемогти у мажоритарному окрузі № 208 у Чернігівській області. Висувала його вже власна політична партія, яка була названа його іменем. В Раді Ляшко став заступником голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.

У 2013 році Ляшко взяв активну участь в Революції Гідності. Тож коли після втечі Януковича було призначено позачергові президентські вибори, Ляшко спромігся посісти третю позицію загального забігу, пропустивши вперед лише Порошенка та Тимошенко.

СКАНДАЛИ

Скандалів навколо Олега Ляшка за його кар’єру було, напевне, більше, аніж у всіх інших кандидатів у президенти разом. Згадаймо найгучніші з них.

Боря

У 2010 році в мережі з’явилося відео 17-річної давнини, де молодий хлопець, схожий на Ляшка, розповідає слідчому прокуратури про свій гомосексуальний зв'язок з високопоставленим посадовцем, якого він називає "Боря". Ляшко назвав те відео фальшивкою. Слідчий Олег Матвєєв, який вів допит Ляшка на відео і на момент оприлюднення відео працював заступником голови ДПАУ, підтвердив факт відеозапису: це відео було в матеріалах слідства. Тоді щодо Ляшка Олега Валерійовича прокуратурою Києва розслідувалася кримінальна справа про шахрайство в особливо великих розмірах. Він отримав 5 років, відбув менше половини і звільнений умовно-достроково.

На питання: "яким чином орієнтація Ляшка відноситься до предмету розслідування?", Олег Матвєєв відповів: "У Ляшка судимість погашена і розголошувати якісь факти некоректно. Не припускаю, хто це міг зробити. Тоді справа розслідувалася як звичайна рядова".

Ахметов

Радикальна партія Ляшка і він сам користується неабиякою підтримкою медіа, що асоціюються з Рінатом Ахметовим. В голосуваннях і лобістських виступах Ляшка також часто спостерігається прихильність до інтересів найбагатшої людини в України. Парадокс в тому, що на публіку Ляшко декларує діаметрально протилежні ахметівським цінності.

Бійки Ляшка

18 травня 2011 у сесійній залі Верховної Ради Ляшко вчинив бійку з Першим заступником Голови Верховної Ради Адамом Мартинюком.

3 березня 2014 року перед початком вечірнього засідання Ляшко вчинив бійку з Ігорем Єремєєвим, до фракції якого перейшов депутат Сергій Мельничук.

В листопаді 2016 року на погоджувальній раді фракцій у парламенті Ляшко став об’єктом побиття членом Опозиційного блоку Юрієм Бойком.

Ляшко, виступаючи перед колегами, киваючи у бік Бойка підняв питання, чого «вони їздять по москвах і досі не тюрмі». На що Бойко відповів кількома ударами у район обличчя головного радикала.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme