Досьє кандидата: Друг трьох президентів Роман Безсмертний

Depo.ua представляє кандидатів у Президенти України на виборах 2019 року

Досьє кандидата: Друг трьох президентів…

 

Depo.ua представляє кандидатів у Президенти України на виборах 2019 року. Ми проаналізували кандидатури тих, хто висловив бажання керувати нашою країною, з точки зору їх біографій, кар’єрних здобутків, участі у скандалах, володінні бізнесами та нерухомістю, оголошених обіцянок, впливу в Україні та за її межами. Ми зробили це, аби кожен виборець міг спокійно і вдумливо вивчити людину, яку він збирається обрати на найвищий державний пост. Впевнені, досьє, створеним журналістами Depo.ua вам вдасться здійснити вдалий вибір. 

Наступним об’єктом дослідження проекту ВИБОРИ-2010 від Depo.ua став комендант помаранчевого Майдану і соратник екс-президентів Леоніда Кучми та Віктора Ющенка Роман БЕЗСМЕРТНИЙ.

БІОГРАФІЯ    

Роман Петрович Безсмертний народився у 1965 році у селі Мотижин в Макарівському районі на Київщині.

Батько майбутнього політика працював землевпорядником у селі, а мама була молодшою медсестрою у Мотижинській дільничній лікарні.

Після закінчення школи Роман обрав фах учителя і вступив до Київського педагогічного інституту Ім Горького (нині – Національний педагогічний університет ім. Драгоманова). На старших курсах працював учителем в середній школі у Вишневому під Києвом.

Після навчання та служби в армії ще певний час працював учителем, але вже у 1994 році, у віці 28 років, став народним депутатом. З цього і почалася стрімка політична кар’єра Романа Безсмертного.

РОДИНА

Ще під час навчання в університеті Безсмертний одружився вперше. Його обраницею стала Людмила Леонідівна – вчителька історії в одній з київських шкіл. У 1989 році у подружжя народилася донька Лілія.

Другою дружиною Безсмертного стала журналістка Тетяна Мокріді, з якою він працював в тому числі і під час виборчої кампанії Віктора Ющенка у 2004 році. Мокріді також мала перед тим шлюб, від якого у неї є син Владислав 1991 року народження. Також подружжя має і двох спільних дітей – Єлизавету та Анастасію.

КАР’ЄРА І ЗДОБУТКИ

Ставши депутатом Верховної Ради у 1994 році по мажоритарному округу на рідній Київщині. В тому скликанні колишній вчитель був секретарем депутатської групи «Державність». Згодом – увійшов до групи «Конституційний центр» Михайла Сироти. Разом з Сиротою, якого називали «батьком Конституції», Безсмертний долучився до її написання і прийняття у 1996 році.

У наступному скликанні Безсмертний був вже членом прокучмівської Народно-демократичної партії. Під кінець тієї каденції Роман Петрович став постійним представником президента Леоніда Кучми у Верховній Раді. І продовжив ним бути до квітня 2002 року.

В ті часи Безсмертний став близький з Віктором Ющенком, який після свого прем’єрства активно формував «Нашу Україну». У 2002 році, коли відбували парламентські вибори, був політичним координатором та заступником виборчого штабу опозиційного блоку «Наша Україна».

В той рік Безсмертний пройшов в Раду вже як опозиційний до режиму Кучми політик, ставши 23-м номером списку «Нашої України».

А коли Ющенко став президентом у 2005 році, Безсмертний був призначений віце-прем’єром з питань адміністративно-територіальної реформи в уряд Юлії Тимошенко. А після звільнення Тимошенко і призначення на посаду прем’єра Юрія Єханурова, залишився на тій же позиції.

В 2006 році був обраний депутатом парламенту за списком тієї ж «Нашої України». Був головою фракції «НУ» та головою виконкому партії.

В 2007-му склав повноваження депутата і перейшов до президентського Секретаріату заступником державного секретаря. Через два роки повернувся до партійної роботи керівником виконкому «Нашої України».

Напередодні програшу Ющенка на виборах 2010 року отримав призначення Надзвичайним і Повноважним послом України в Республіці Білорусь. У січні 2011 року проігнорував інаугурацію президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Кілька наступних років Безсмертний перебував у відносній політичній тіні, перманентно з’являючись у ефірах с коментарями на актуальні теми.

Під час мінського процесу був включений до контактної групи, представляючи Україну.

Має добрі стосунки з президентом Петром Порошенком ще з часів Помаранчевої революції.

В 2018 році заявив про намір взяти участь у виборах Президента України і на початку лютого 2019 року був зареєстрований кандидатом.

СКАНДАЛИ

Гроші Березовського

Ім’я Романа Безсмертного згадувалося в контексті фінансування Помаранчевої революції опальним російським олігархом Борисом Березовським.. Ніби саме через Безсмертного йшли потоки від Березовського.

Конфлікт з Тимошенко

Безсмертний був одним з рушіїв конфлікту між Тимошенко і Ющенко. Після її звільнення з посади у 2005 році Тимошенко саме Безсмертного звинуватила у інтригах і причетності до її відставки. Власне, Безсмертний і до, і після відставки Тимошенко часто заявляв про те, що вона не годиться на роль прем’єра. І взагалі він висловлював сумніви з приводу її політичних здібностей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"