Довідник виборця: Чи може бути зірвано вибори через нестачу членів виборчих комісій

ЦВК відчуває дефіцит кадрів

Довідник виборця: Чи може бути зірвано в…
Фото: УНІАН

У понеділок, 15 квітня, спливає останній термін формування дільничних виборчих комісій, які забезпечуватимуть проведення голосування та підрахунок голосів під час повторного голосування 21 квітня.

Закон «Про вибори Президента України» передбачає, що спочатку, не пізніше, ніж за 10 днів до дня голосування, ЦВК формує окружні виборчі комісії, до складу яких входять по сім осіб від кожного з двох кандидатів, що потрапили до другого туру.

Незабаром, не пізніше, ніж за 5 днів до дня голосування, окружні комісії у свою чергу формую дільничні виборчі комісії за тим самим принципом рівності представництва обох кандидатів. Дільничні комісії, в залежності від масштабу дільниці, можуть включати 12, 14 або 16 осіб. І кожен кандидат має квоту на половину членів ДВК.

Керівниками та секретарями окружних і дільничних виборчих комісій стають представники обох кандидатів – також на принципі пропорційності. При цьому представники одного кандидата не можуть бути водночас і головою, і секретарем комісії.

Аби комісії були сформовані вчасно, кандидати на пост Президента України, які включені до виборчого бюлетеня для повторного голосування (або їх довірені особи) не пізніш як за 12 днів до дня голосування мають подати свої кандидатури до складу ОВК і не пізніше, ніж за вісім днів до дня повторного голосування - кандидатури до складу дільничних виборчих комісій.

Закон передбачає механізм формування ОВК та ДВК і у випадку, якщо кандидати не виконають цю функцію і не подадуть кандидатури до складу комісій. У випадку з окружними виборчими комісіями за кандидатів функцію представлення кандидатур членів комісій має виконати Центральна виборча комісія. А у випадку з дільничними комісіями повноваження пропонувати кандидатури покладається на ОВК.

15 квітня Центральна виборча комісія розповсюдила повідомлення про нестачу членів ДВК. «Сьогодні існує потреба у вашій відповідальній громадянській позиції, оскільки окружні виборчі комісії зіткнулися із недостатньою кількістю подань до складу дільничних виборчих комісій, що не дає їм можливості укомплектувати відповідні склади ДВК», - повідомляє ЦВК.

Нестача членів комісій спостерігається у наступних округах:

☑️ Дніпропетровська область: ТВО № 26, 27, 28;

☑️ Закарпатська область: ТВО № 68, 69, 70, 71, 72, 73;

☑️ Кіровоградська область: ТВО № 100, 101, 102, 103;

☑️ Луганська область: ТВО № 106, 107, 112, 113, 114;

☑️ Сумська область: ТВО № 157, 161;

☑️ Харківська область: ТВО № 171, 176, 180;

☑️ Херсонська область: ТВО № 183, 184, 185;

☑️ Чернігівська область: ТВО № 206, 209, 210;

☑️ м. Київ: ТВО № 216, 217, 220, 223.

ЦВК закликала небайдужих громадян скористатись своїм правом і можливістю відповідно до норм діючого законодавства долучитися до виборчого процесу як членів дільничної виборчої комісії. «У разі звернення до вас з пропозицією обійняти обов’язки члена дільничної виборчої комісії закликаємо підтримати виборчий процес своєю участю у роботі ДВК заради здійснення волевиявлення та отримання обраного народом Президента України. Небайдужі можуть написати заяви безпосередньо в приміщеннях ОВК», - зазначили у ЦВК.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"