Довідник виборця: Чи вплине зміна місця голосування на право обирати і партію, і мажоритарника

Які обмеження торкнуться виборців, що здійснять тимчасову зміну місця голосування

Довідник виборця: Чи вплине зміна місця…

15 липня – останній термін подання заяви про тимчасову зміну місця голосування. 

Центральна виборча комісія раніше спростила процедуру тимчасової зміни місця голосування, повідомляє Depo.ua. Але треба мати на увазі, що виборці, які змінять місце голосування будуть обмежені у своєму праві обирати мажоритарника в тому окрузі, на якому вони зареєструються.

Центральна виборча комісія внесла зміни до своєї постанови від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси". Зокрема, Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси тепер не передбачає подання документів (копій документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

В той же час, як роз'яснив Олександр Стельмах, керівник служби розпорядника Державного реєстру виборців в ЦВК, чи видадуть вам обидва бюлетені - і для голосування за список партії, і для обрання мажоритарника - залежить від того, на який округ ви змінили місце голосування. "Якщо на свій - отримаєте два бюлетені і зможете проголосувати за мажоритарного кандидата, якщо на інший округ, то отримаєте лише бюлетень для голосування за партійні списки", - зауважив Стельмах.

Нагадаємо, 20 травня новообраний президент Володимир Зеленський склав присягу перед українським народом і розпустив парламент.

21 травня Президент України Володимир Зеленський опублікував указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів.

Народні депутати не проголосували за включення до порядку денного законопроектів президента України Володимира Зеленського, яки могло бути знижено прохідний бар'єр для партій і скасовано мажоритарку.

24 травня в Україні розпочався виборчий процес дострокових виборів до Верховної Ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"