Довідник виборця: Хто увійде у виборчі комісії другого туру

Depo.ua розповідає про нюанси виборчого процесу.

Довідник виборця: Хто увійде у виборчі к…
Фото: УНІАН

 

Окружні та дільничні виборчі комісії, що забезпечували організацію виборів та підрахунок голосів під час голосування 31 березня, свою місію виконали і відповідно до вимог закону були розформовані.

Тож Центральна виборча комісія до другого туру виборів Президента України має сформувати нові окружні комісії, які, у свою чергу, сформують дільничні виборчі комісії. При цьому змінено принцип формування цих органів.

Під час першого туру всі кандидати у Президенти мали свою квоту щодо членів виборчкомів. Кандидатів, нагадаємо, було 39. Під час же другого туру є лише два претенденти. Тому окружні виборчі комісії буде сформовано пропорційно – з 14 членів кожної комісії від кожного з кандидатів буде направлено по 7 представників. За таким же принципом формуються і дільничні виборчі комісії.

Робота, яку належить виконати ЦВК та штабам кандидатів – доволі складна. Адже часу на формування пулу представників, висунення членів комісій, їх затвердження – залишається мало часу.

Також в умовах обмеженого часу відбувається друк та доставлення бюлетенів з Центральної виборчої комісії в окружні.

Нагадаємо, в Україні відбуваються вибори Президента. Під час першого туру було визначено двох кандидатів, які потрапили до другого туру – Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Повторне голосування відбудеться 21 квітня 2019 року.

Також нагадаємо, що до друго туру громадянам, які бажають змінити місце голосування, необхідно подати про це заяву - незалежно від того, чи подавали вони її перед першим туром. Попередня зміна місця голосування діяла лише одноразово – під час першого туру виборів Президента України 31 березня. Тепер, коли на 21 квітня призначено повторне голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

І зробити це треба не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 15 квітня 2019 року включно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"