Довідник виборця: Коли Україна на 100% знатиме ім’я переможця виборів Президента

Якою є процедура оголошення результатів виборів та здобуття повноважень Президента

Довідник виборця: Коли Україна на 100% з…

 

Підрахунок голосів виборців, відданих за того чи іншого кандидата під час повторного голосування на виборах Президента України, триватиме протягом 10 днів. Саме такий час надано Центральній виборчій комісії на оголошення остаточних результатів.

Як зазначено у Законі "Про вибори Президента України", Центральна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів окружних виборчих комісій про підсумки повторного голосування в межах відповідних територіальних виборчих округів не пізніш як на десятий день з дня повторного голосування встановлює та оголошує результати повторного голосування з виборів Президента України, про що складає протокол.

Центральна виборча комісія на своєму засіданні оприлюднює результати виборів Президента України, про що зазначається у протоколі засідання комісії, із зазначенням прізвища, імені, по батькові обраного Президента України, його року народження, професії, посади (заняття), місця роботи, місця проживання, партійності, суб'єкта висування.

Після того, як ЦВК встановить результати, вони мають бути офіційно оголошеними. Відбувається офіційне оголошення результатів шляхом їх опублікування у газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр" із зазначенням прізвища, імені, по батькові обраного Президента України, його року народження, професії, посади (заняття), місця роботи, місця проживання, партійності, суб’єкта висування.

Закон встановлює, що саме офіційне оголошення результатів виборів Президента України стає підставою для звільнення з роботи, не сумісної із зайняттям поста Президента України.

Всю повноту влади Президент України отримує в момент складення присяги Українському народові на урочистому засіданні Верховної Ради України, не пізніш як через тридцять днів після офіційного оголошення результатів виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"