Довідник виборця: Чи можна голосувати не за офіційним виборчим бюлетенем

Depo.ua розповідає про нюанси виборчого процесу

Довідник виборця: Чи можна голосувати не…
Фото: УНІАН

 

Закон «Про вибори Президента України» передбачає голосування лише за допомогою виборчого бюлетеня, який виготовлений на замовлення Центральної виборчої комісії та є документом суворої звітності з відповідними ступенями захисту.

Форма, колір і текст виборчого бюлетеня для голосування в другому турі затверджуються Центральною виборчою комісією не пізніш як за десять днів до дня повторного голосування. Комісія ж встановлює і ступені захисту виборчого бюлетеня

Виборчий бюлетень повинен містити назву та дату проведення виборів (бюлетень для повторного голосування - дату повторного голосування), номер територіального виборчого округу або позначення, що він є закордонним, номер виборчої дільниці, а також позначене місце для печатки дільничної виборчої комісії.

ЦВК замовляє друк бюлетенів в централізованому порядку. Виборчі бюлетені для повторного голосування повинні бути виготовлені у тому ж порядку не пізніш як за шість днів до дня повторного голосування. Виборчі бюлетені друкуються на однаковому папері за формою та текстом, затвердженими Центральною виборчою комісією, і повинні бути однаковими за розміром, кольором та змістом.

Але закон передбачає у виключних випадках і використання альтернативних бюлетенів, виготовлений не централізовано. Такою можливістю може скористатись спеціальна виборча дільниця на судні, що у день голосування перебуває у плаванні, а також на полярній станції. Дозвіл на виготовлення таких бюлетенів та їх використання має надавати Центральна виборча комісія.

Такий дозвіл може бути наданий не пізніш як за три дні до дня виборів на підставі подання відповідної окружної виборчої комісії, в якому зазначено номер виборчої дільниці, утвореної на відповідному судні чи на полярній станції України, назву судна чи полярної станції України, а також час, коли відповідне судно покинуло останній порт на території України.

ЦВК надала дозвіл дільничній виборчій комісії спеціальної виборчої дільниці, утвореної на полярній станції України, виготовити, як виняток, виборчі бюлетені для повторного голосування безпосередньо цією комісією

Своїм правом на використання саморобних бюлетенів скористалася дільнична виборча комісії спеціальної виборчої дільниці № 801052 територіального виборчого округу № 223, утвореної на полярній станції України. І ЦВК дала офіційний дозвіл виготовити, як виняток, виборчі бюлетені для повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України безпосередньо цією комісією в кількості 13 штук. Тож українські полярники будуть єдиними громадянами України, хто матиме привілей голосувати «на серветці».

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"