Довідник виборця: Чи можна вносити зміни в список виборців у день голосування

Depo.Вибори продовжує знайомити читачів з нюансами виборчого процесу

Довідник виборця: Чи можна вносити зміни…

 

Зміни у списки виборців вносяться за визначеною Законом процедурою і у передбачені терміни. Щоб звернутись до ДВК щодо виявлених неправильностей, у тому числі невключень, неправильних включень або виключень, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися, громадянин має не пізніш, ніж за 5 днів до виборів подати заяву до ДВК чи органу ведення державного реєстру виборців. Також виборець може звернутись з відповідною заявою до суду і, отримавши рішення, надати його до комісії або органу ведення ДРВ.

Що ж стосується внесення змін у день виборів, то законодавець абсолютно категоричний: у день голосування зміни до списку виборців не вносяться.

Щоправда Законом передбачено процедуру виправлень, які можна здійснити і у день виборів. Голова, заступник голови або секретар ДВК в день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, власного імені, по батькові, дати народження, номера будинку, квартири, місця проживання - в разі якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на ВД для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря ДВК у графі «Примітки».

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"