Довідник виборця: Чи потрібно перед другим туром повторно подавати заяву про голосування не за місцем реєстрації

Термін для подання заяв порівняно з першим туром значно скоротився

Довідник виборця: Чи потрібно перед друг…
Фото: УНІАН

Так, необхідно. Попередня зміна місця голосування діяла лише одноразово – під час першого туру виборів Президента України 31 березня. Тепер, коли на 21 квітня призначено повторне голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування вже на дату проведення повторного голосування.

І зробити це треба не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, тобто до 15 квітня 2019 року включно.

Нагадаємо правила зміни місця голосування. У випадку мотивованої потреби (у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями) виборець може тимчасово (на період проведення повторного голосування на виборах Президента України 21 квітня 2019 року) змінити місце голосування.

Аби підтвердити вмотивованість зміни місця голосування необхідно надати документ про службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, роботу або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії, тощо.

При цьому виборці, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.

При поданні заяви органу ведення Державного реєстру виборців про зміну місця голосування громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України - військовослужбовців документом, який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"