Довідник виборця: Скільки заробить на виборах член дільничної комісії

Depo.Вибори продовжує знайомити читачів з нюансами виборчого процесу

Довідник виборця: Скільки заробить на ви…
Фото: УНІАН

 

Свою роботу члени дільничної виборчої комісії виконують не безкоштовно. Законом про вибори Президента України передбачено, що оплата праці членів ДВК здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених для підготовки та проведення виборів.

Всі члени дільничних виборчих комісій отримають винагороду за роботу в день голосування та дні встановлення підсумків голосування у розмірі не більш як 14% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. На сьогоднішній день ця сума складає 268 гривень 94 копійки.

Але заробити багато не вдасться – законодавець обмежив кількість днів, які може відпрацювати кожен член комісії. Їх має бути не більше двох.

Отже, винагорода для члена комісії складе максимум 538 гривень.

Але законом також передбачено ще одну статтю видатків на оплату праці членів ДВК. Так не більше 3 членів, визначених рішенням відповідної ДВК, яке затверджується рішенням ОВК, можуть виконувати свої повноваження на платній основі протягом всього періоду (або його частини) повноважень ДВК. Це може бути голова, заступник голови, секретар або інші члени ДВК.

Визначені особи на період виконання своїх повноважень на платній основі звільняються від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи із збереженням відповідного стажу.

Щоб виконувати свої повноваження на платній основі член ДВК має підписати з ОВК цивільно-правовий договір.

Водночас цивільно-правовий договір з членом ДВК, звільненим від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, не укладається. У такому випадку член ДВК подає до ОВК разом із копією паспорта громадянина України та копією довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податку довідку про звільнення від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, довідку з основного місця роботи про середню заробітну плату.

Така довідка подається членом ДВК до ОВК протягом п’яти днів з дня затвердження ОВК рішення ДВК про здійснення ним повноважень у виборчій комісії на платній основі.

Якщо член ДВК був звільнений від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи, оплата його праці з підготовки і проведення виборів Президента України не може бути нижчою від його середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Оплата праці члена ДВК, який є пенсіонером або особою, яка тимчасово не працює, не може бути нижчою від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на момент її нарахування.

Оплата праці членів виборчих комісій, які є пенсіонерами, не може бути підставою для обмеження розміру отримуваної ними пенсії.

Якщо член ДВК є визнаним в установленому законом порядку безробітним, робота у складі виборчих комісій не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги по безробіттю та інших видів соціальної допомоги.

Оплата праці членів ДВК не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їх сімей, які проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг і т.д.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme