Довідник виборця: Які документи потрібно взяти з собою на дільницю

Depo.Вибори продовжує знайомити читачів з нюансами виборчого процесу

Довідник виборця: Які документи потрібно…
Фото: УНІАН

 

Під час голосування на виборах Президента України 31 березня 2019 року аби скористатись своїм правом волевиявлення потрібно дотриматись певної процедури з ідентифікації особи виборця.

Здається, що очевидною відповіддю на питання про документи є паспорт громадянина України. Але є випадки, коли виборець може отримати бюлетень і здійснити волевиявлення, пред’явивши інший документ.

Отже, виборцю, включеному до списку виборців на дільниці, де він збирається голосувати, бюлетень буде видано за пред’явлення паспорта – паспортної книжечки або паспортної картки. Також бюлетень буде видано і за тимчасовим посвідченням громадянина України, якщо повноцінний паспорт з якихось причин ще видано не було.

 

 

 

Військовослужбовці строкової служби, яких, як відомо, на час перебування у війську тимчасово позбавляють паспорта, будуть голосувати за військовим квитком.

 

 

На спеціальних виборчих дільницях в установах виконання покарань або у слідчих ізоляторах право на голосування також дає не паспорт, якого засуджені та арештовані громадяни тимчасово позбавлені, а спеціальна картка. Цей документ повинен містити прізвище, ім’я, по-батькові виборця, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку, підпис керівника та печатку установи.

Також особливим в контексті вимог до документів є голосування за межами України та на спеціальних виборчих дільницях, що утворюються на суднах, що перебувають у день виборів у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції. Виборцям на таких дільницях потрібно пред’явити один з трьох документів: паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт або службовий паспорт.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"