Аваков суворо попередив Білецького "не знімати краватку"

Чергову заяву Арсена Авакова про роль МВС на президентських виборах можна розглядати і як публічну відповідь своїм "бойовим побратимам" з "Нацкорпуса" Андрія Білецького

Аваков суворо попередив Білецького "не з…

Фото УНІАН

У кулуарах з'їзду партії "Народний фронт", що відбувся 2 лютого, один із стовпів цієї політсили, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков поділився з журналістами думками про роль МВС у майбутніх президентських виборах. Про це пише "Деловая столица". За словами міністра, МВС зробить все, щоб забезпечити "справедливі і чесні вибори" і всі кандидати отримали рівні права, для чого у МВС вже напрацьовано певний інструментарій. При цьому Аваков окремо підкреслив, що фіксує якісь "спроби розгорнути систему масштабного підкупу голосів" і готовий втрутитися, щойно "це перейде в фазу скоєння злочину".

На завершення Арсен Борисович пройшовся і по "своїм бойовим побратимам" та іншим активістам: "Ніхто не зможе підміняти ні поліцейські сили, ні сили МВС в їх ключових функціях. Ні парамілітарні утворення, ні національні дружини, ні дружини Києва, ні дружини там будь-яких моїх бойових побратимів, активістів і так далі. Поліція буде застосовувати жорстку силу до всіх людям, які будуть намагатися позиціонувати себе як додаткові розводящі на ділянках. Такого не буде".

Власне, нічого екстраординарного міністр внутрішніх справ не сказав. Саме такою і повинна бути позиція правоохоронних органів і глави МВС в будь-якій країні і під час будь-яких виборів. Однак якщо розглянути слова Авакова в контексті сказаного на недавньому з'їзді партії "Національний корпус", очолюваної нардепом Андрієм Білецьким, то ситуація виглядає вже більш об'ємною і складною.

Отже, з'їзд "Нацкорпуса" - партії, яка виросла з полку Нацгвардії "Азов" (Нацгвардія, нагадаємо, входить в систему МВС) і яка крім політичного крила має і парамілітарні "Нацдружіни" - відбувся в кінці січня. Тоді, крім рішення не висувати свого кандидата на президентських виборах, на з'їзді було заявлено, що "Нацкорпус" бере на себе на виборах функцію "незалежних українських спостерігачів". "Ми вже підготували 5 тис. спостерігачів, мається на увазі "Національних дружин". Ми будемо стежити за тим, щоб ці вибори не призвели до розвалу країни", - пояснив соратник Білецького, екс-командир розвідроти полку "Азов" Сергія Коротких.

І тепер стає зрозуміло, кого саме мав на увазі Аваков, кажучи про "якихось своїх бойових побратимів", яким не дадуть стати "додатковими розводящими на ділянках". Чи означає це, що Аваков вступив у конфронтацію зі своїми в якійсь мірі партнерами? Можливо, але лише частково. Швидше за все Арсен Борисович дав зрозуміти Білецькому і компанії, що за його спиною не варто і намагатися стати "незалежними спостерігачами" на виборах. Однак симбіоз Нацполіціі і Нацдружін, швидше за все, можливий, але тільки за правилами, встановленими Аваковим і під його безпосереднім контролем.

Чи згодні на це в "Нацкорпусі"? Схоже що так. Власне, з'їзд цієї партії і був виразом готовності грати на виборах за правилами Авакова. У Білецького прекрасно розуміють, що єдина сила, здатна зупинити на вулицях 5 тисяч його нацдружінніков - це державні силові структури і в першу чергу МВС. Крім того, формування Білецького, як ідейні націоналісти, в принципі не схильні заграватися в протистояння з державою під приводом боротьби з "внутрішньої окупацією", а скоріше прагнуть з державою максимально співпрацювати.

Тому з'їзд "Нацкорпуса" і пройшов в максимально "демілітаризованому ключі". На з'їзді не було ні молодих людей в камуфляжі або якийсь інший уніформі, зброї, факельної ходи та іншої мілітаристської атрибутики. Навпаки, партійний актив, та й рядові члени виглядали максимально по-цивільному - в костюмах і краватках. Та й коли мова зайшла про роль нацдружінніков на виборах, то всіляко підкреслювалася їх роль як цивілізованих спостерігачів.

Таким чином можна сказати, що своєю заявою про неприпустимість "додаткових розводящих" на виборчих дільницях Аваков окреслив Білецькому і нацдружінам межі допустимого. Головним "розводящим" на виборах буде саме він - Аваков, а "Нацкорпус" може взяти участь, але виключно в ролі спостерігачів без спроб застосовувати силу або навіть позиціонувати себе, як якусь силу, здатну навести порядок. А ось допомога МВС в своєчасному виявленні порушень бійці Білецького "в краватках" цілком можуть надати і отримати від цього свої політичні дивіденди, але тільки якщо будуть знати свою роль і місце.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"