Таємниця виборів: У яку гру грає Зеленський

Володимир Зеленський тримає паузу з заявою про участь у президентській кампанії

Таємниця виборів: У яку гру грає Зеленсь…

Вже мало як не рік лідера "Кварталу-95" Володимира Зеленського називають потенційним учасником і навіть гіпотетичним переможцем президентської виборчої кампанії 2019 року. Соціологи неодмінно включають його та партію "слуга народу" в рейтинги, а політологи висувають гіпотези про те, яким президентом може бути Володимир Олександрович. Поряд з ім'ям Зеленського подекуди навіть згадують американського Рональда Рейгана, який також став губернатором та президентом після завершення акторської кар'єри. А він сам навіть обіграв власну участь у виборах в комічній сцені "Кварталу-95", яка не дала відповіді, чи йде він в президенти.

Затримка Зеленського

Зеленський до цього моменту тримає інтригу: не зважаючи на рейтинги, які включають його в трійку потенційних лідерів, він утримується від однозначної відповіді щодо кандидатства. Мотивація є доволі простою: рейтинг зростає і так, а поки про участь не оголошено, то й проти Зеленського не працюватимуть конкуренти. Тож, чим коротшою буде виборча кампанія, тим менше шансів забруднитися.

Політологи та журналісти говорять, що команда Зеленського буде тягнути з оголошенням максимально довго – саме з тієї причини, що названі вище.

Але кампанія вже ведеться. По-перше, борди з рекламою серіалу "Слуга народу" однозначно нагадують виборцям про існування Зеленського. Сам серіал по суті є грандіозним передвиборчим роликом. І черговий сезон, який канал "1+1" планує показувати у березні – акурат напередодні першого туру виборів – стане потужним агітаційним інструментом. Трейлери серіалу чітко відтворюють удаваний, але дуже схожий на реальний портрет Зеленського.

По-друге, попереду Новий рік, який мільйони українців зустрічатимуть під "Вечірній квартал" з їхнім політичним гумором.

З перших тижнів грудня почалася і масована "соціологічна" кампанія на користь Зеленського. Йдеться не про пряму рекламу і агітацію за претендента, а про побіжне вип'ячування тенденцій до зростання рейтингів коміка та асоційованої з ним партії. Так, на радіостанціях та в інтернет-виданнях з'явилося чимало інформаційних повідомлень з певними ознаками замовності, які посилаються на свіжу соціологію, де Зеленський потрапляє у другий тур і навіть перемагає там.

Плюс до того, з регіонів надходить інформація про розгортання структур "під Зеленського".

Така "мутна" політика претендента викликає у спостерігачів доволі неоднозначні відчуття. І подекуди виникають підозри: а чи не буде президентська політика Зеленського такою ж візантійською і, прямо скажемо? Адже якщо нинішні прихильники гіпотетичного політика проаналізують ситуацію, то можуть відчути, що їх намагаються надурити, мовляв, ви тут підтримуйте, мобілізуйтесь, а я там вирішу, що з вашою підтримкою робити.

Про загрозу такої помилки говорив і олігарх-втікач Ігор Коломойський, якому неофіційно приписують кураторство над проектом "Володимир Зеленський". В інтерв'ю журналістці Соні Кошкіній ще місячної давності екс-губернатор Дніпропетровщини відкрито говорить, що на його думку варто було вже давно оголосити про участь у виборах, оскільки гра у відтягування має певні репутаційні ризики.

Загадковий Зеленський

До речі, Ігор Валерійович не приховує, що має інтерес до перемоги Зеленського. Це і зрозуміло, бо зміна господаря Банкової на лояльного до нього політика дозволить відіграти низку ситуацій, в яких Коломойський має підстави відчувати себе ображеним.

З тих обривків інформації, яка надходить з оточення Зеленського, там не розглядають Ігоря Коломойського як єдиного можливого спонсора виборчої кампанії. Хоча це й не скасовує для екс-власника "Приватбанку" передбачуваних майбутніх покращень його матеріального, політичного та соціального статусів у контексті майбутньої перемоги Зеленського.

Загадковість Зеленського щодо участі у виборах підігрівають в той же час поразницькі настрої в лавах тих, хто гіпотетично міг би проголосувати за актора. Але ця електоральна група, на відміну від повних ентузіазму вже "зафіксованих" прихильників, потребує більш чітко окреслених параметрів державної політики претендента. І чим довше Зеленський уникає відповідей на програмні питання, тим більш скептично налаштованими стають його потенційні виборці з числа думаючих.

Тож Зеленський, тримаючи інтригу, з одного боку залишає для себе можливість для маневру, а з іншого – нарощує свій антирейтинг. Яким би дивним це твердження не здавалося.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme