Війна фальсифікаторів. Що буде, якщо вони не зупиняться?

Війна з підкупом виборців,  в тому вигляді, який ми бачимо зараз - це не війна добра і зла. Це гра мускулів, це бряцання зброєю і переможцем тут не буде ніхто. Точніше, переможе хтось третій 

Війна фальсифікаторів. Що буде, якщо вон…

Заява СБУ, що піраміду для Тимошенко будував депутат-бютівець Руслан Богдан спільно з якимись росіянами - асиметрична відповідь на піраміду від БПП, про яку розповіли поліцейські.

Головне питання - чи не завалить ця війна компроматів всіх нас (українців). Адже по суті, якщо йти виключно за буквою закону, немає жодного кандидата, який би не займався підкупом виборців. Війна з підкупом в тому вигляді, який ми бачимо зараз - це не війна добра і зла. Це гра мускулів, це бряцання зброєю і переможцем тут не буде ніхто.

Якщо коротко, для тих хто далекий від виборчих перепетій, всі штаби завжди платили агітаторам і членам комісій в конвертах. Добровольців тут нема і не буде. Так от, зараз почалося полювання на відьом, коли різні штаби, під крики "Вони фальсифікують вибори" почали говорити про передвиборчі піраміди, які будують кандидати. І ми отримали дві, по суті, ідентичні схеми, які описувалися різними штабами, як зло, яке треба викорінити.

Насправді, скупка голосів в тому вигляді, як це ми бачили на мажоритарних парламентських округах зараз відсутня. Але це деталі, які розуміє від сили пара тисяч громадян України. В масовій же свідомості існує версія про масову скупку, хоча за самими "оптимістичними" прогнозами два головних штаби можуть похвастатися тим, що у них на умовній ставці працює в полях по 400-450 тис людей. Ще 150-200 тис - це мертві душі.

Інші "системні" штаби (штаби тих кандидатів, які на щось претендують) мають в своєму арсеналі 159-250 тисяч штиків на ставці. Простіше кажучи, в польовій виборчій роботі на сьогодні задіяно приблизно 2-2,5 млн українців. Або кожен дев‘ятий виборець. Чи скупка це голосів? В класичних виборах ні. Але згідно з нашим законодавством - так.

На цьому фоні варто окремо виділити гру Зеленського, який поки не розгортає свої польові команди і, судячи з усього, буде ставити на команди сателітів. Простіше кажучи, він в останній момент закриє свою квоту по членам комісій (приблизно 30 тисяч людей), хоча в самих комісіях отримає максимальне підкріплення членами комісій і спостерігачами від кандидатів-сателітів, які будуть виконувати всю чорнову роботу, а він буде лише робити певні заяви. Але навіть він не зможе знайти 30 тисяч безкоштовних членів комісій.

До чого призведе продовження війни фальсифікаторів? До ускладнення схем, до озлоблення десятків тисяч членів комісій і агітаторів, і до загального фону брудноти і нечесності виборів. Хоча можна майже не сумніватися, що штаби в цій війні на самознищення не зупиняться.

Чому? Перш за все тому, що штаби Тимошенко і Порошенка продовжують жити у війні один проти одного. Навіть перед більш серйозним противником вони не зможуть об‘єднатися (точніше зупинити бойові дії), резонно вважаючи, що той хто вийде у другий тур, забере левову частку голосів іншого. Правда, при цьому вони не хочуть змиритися із простою істиною, що за таких обставин вони можуть втратити більше. Взаємна війна ослаблює їх обох і посилює Зеленського.

Друга причина - ця війна йде на руку сателітам (попутникам) обох штабів, які, де-факто, працюють і на Зеленського також. Формула: "Переможе той в кого буде менше зрадників", актуальна як ніколи.

Підсумовуючи, можна сказати, що нинішня "гонка озброєнь" може призвести лише до одного: до перемоги Зеленського. Якщо штаби головних кандидатів цього не зрозуміють зараз - завтра вже буде пізно.

Але при цьому всі ми маємо чітко розуміти - нічого спільного з боротьбою із підкупом виборців зараз нема. Це антураж, загорнутий в таку обгортку, проти якої не зможе виступити ніхто.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"