В Авакова пропонують жорсткі санкції за виборчі "каруселі" та "гречку"

Міністерство внутрішніх справ України спільно з громадською мережею "Опора" та Нацполіцією підготували проект закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства

Про це повідомив Арсен Аваков під час засідання уряду, передає Depo.ua.

Презентувала вказаний законопроект заступник Авакова Тетяна Ковальчук.

За її словами, йдеться про зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Ковальчук пояснила, що, зокрема, документом пропонується більш практичне застосування санкцій щодо порушників виборчого законодавства. Пріоритет у цих змінах надається тим порушенням, які безпосередньо впливають на результати волевиявлення громадян. Натомість пропонується декриміналізувати окремі дрібні порушення, які не впливають на загальний перебіг виборчого процесу.

Також автори документу пропонують внести зміни до законів України про вибори президента України, про вибори народних депутатів, про всеукраїнський референдум та про місцеві вибори.

Згідно з проектом закону, пропонується запровадити санкції у вигляді позбавлення волі строком до двох років за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • Ч.1 ст.158.1 щодо незаконного використання, вкидання виборчих бюлетенів.
  • Ч.1 ст.159 щодо порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом, чи спостерігачем.
  • Ч.1 ст.160 щодо отримання виборцем неправомірної вигоди, повязаної з реалізацією активного, чи пасивного виборчого права тощо.

Відтак ініціатори законопроекту вперше пропонують ввести санкцію у вигляді позбавлення волі за цими злочинами, що, серед іншого, відіграватиме також і превентивну роль.

За надання виборцям пропозиції неправомірної вигоди, непрямий підкуп виборців, фальсифікацію виборчої документації, пропонується карати позбавленням волі терміном до шести років.

Водночас проект передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно повідомили правоохоронні органи про вчинення злочину щодо підкупу виборців, або фальсифікації виборчої документації.

Крім того, вводиться відповідальність за підкуп кандидата, а також криміналізується передвиборча агітація, яка супроводжується наданням виборцям неправомірної вигоди (розширюється поняття "неправомірна вигода").

Змінами до Кодексу про адміністративні правопорушення пропонується:

  • Суттєво підвищити розмір штрафів (до 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян) за порушення обмежень ведення передвиборчої агітації, оскільки такі порушення є найбільш масовими в Україні.
  • Скасувати кримінальну відповідальність за знищення чи приховування виборцями власних виборчих бюлетенів, адже такі інциденти не є поодинокими, і не становлять суспільної небезпеки.
  • Запровадити адміністративну відповідальність за умисне розголошення виборцем свого волевиявлення в приміщенні для голосування.

Нагадаємо, Гройсман готує жорстку відсіч "скупщикам" голосів на виборах.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"