Раби іміджу: Як лідер правосєків став доданням до "візитки Яроша"

Коли політик щільно зливається з вигаданим образом, надто важко розгледіти справжі риси людини

Раби іміджу: Як лідер правосєків став до…

Інколи політики, навмисно чи випадково, отримують у своє розпорядження іміджеві інструменти, які згодом стають настільки невід'ємними частинами їх політичного образу, що вже й не розбереш: це політик керує своїм образом чи образ керує політиком.

Цей мем, яким під час Револіції Гідності і війни на Сході тролили і продовжують тролити проросійських сепаратистів, доволі несподівано також перетворився на політичну технологію.

Явище "візитка Яроша" виникло як інтернет-мем у відповідь на "пред'яви" російських пропагандистів, що використали візитку лідера "Правого сектору" Дмитра Яроша в якості доказу його причетності до якихось міфічних злочинів – на кшталт розчленувань немовлят.

Те, що росіяни подали, ніби візитівку було знайдено у вщент згорілому автомобілі, згодом в народній творчості відобразилося мемами про незнищенність та надприродну силу візитівки. Яка може захистити не лише від сепарів, а й від багатьох інших негараздів. З огляду на традиційні вірування українців у силу кумівства і блату, власник візитки Яроша в цих мемах ставав сильнішим за власника візитки міністра внутрішніх справ.

У інтерв'ю значно пізніше Дмитро Ярош повідомив, що візитівка насправді існувала, і була серед особистих речей у водія Правого сектору Михайла Станіславенка, який загинув 20 квітня 2014 року і чиє тіло не змогли забрати з поля бою. Але вона мала інший вигляд, аніж той, який представили на російському телебаченні. "Мені боляче, що тіло Михайла Станіславенка забрати під вогнем не вдалось. В нього дійсно були документи та моя візитка. Всі залишили документи та власні речі, а він не був нашим бійцем, тож він попри наказ залишив візитку на пам'ять собі", - розповів у 2016 році Ярош сайту "Цензор.Net".

Як кандидат у президенти в 2014 році Ярош згадував про візитівки у такому контексті: "Ви не побачите моєї широкомасштабної агітаційної кампанії, ну, хіба трохи візитівок Яроша. Зараз необхідно витрачати гроші не на піар". "Візитка Яроша" неодноразово з'являлася також в телепередачах за його участю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"