Раби іміджу: Як Ляшко "підсів" на вила

Коли політик щільно зливається з вигаданим технологами образом, надто важко розгледіти справжні риси людини

Раби іміджу: Як Ляшко "підсів" на вила…

Інколи політики, навмисно чи випадково, отримують у своє розпорядження іміджеві інструменти, які згодом стають настільки невід'ємними частинами їх політичного образу, що вже й не розбереш: це політик керує своїм образом чи образ керує політиком.

Однією з найвдаліших знахідок технологів лідера українських радикалів Олега Ляшка є вила. Один раз використавши цей аксесуар, Ляшко згодом перетворив його на головну політичну канву – і свою, і своєї партії. Нині вила проглядаються і в логотипі Радикальної партії.

Стосовно ж того, хто народив ідею вручити Ляшкові вила, то офіційно в партії дотримуються легенди, ніби цей образ народився в уяві самого Олега та його дружини Росіти на сімейній раді. Але оскільки це легенда, то скептичний журналістський розум не надто поспішає в неї вірити.

До того ж в колах політичних експертів про ляшківські вила говорять, що їх міг вигадати російський політтехнолог, що обслуговував Сергія Льовочкіна, Ігор Шувалов. Всі члени українського політикуму були в шоці. А от певна частина простого народу – у захопленні. І у Ляшка відтоді різко збільшилася кількість прихильників. Ляшко і вила так зрослися в людській уяві, що нині здається ніби лідер радикалів як політик народився вже з вилами у руках.

Сільська тема згодом стала згодом в піарі Ляшка пріоритетною. Він навіть на публіці почав говорити притаманним сільським мешканцям говірком. Експлуатував Ляшко і корів, привізши одну з них під стіни Верховної Ради. І манкірував ковбасою та салом на публічних заходах. І цілував на трибуні парламенту грудку землі, яку приніс, аби наочно дорікнути депутатам за те, що вони забули, як пахне головне українське багатство.

"Вилочний" імідж виявився настільки доречним та близьким певному прошарку українського народу, що за його допомогою Ляшко в 2014 році навіть пробився у трійку лідерів президентських перегонів.

Не варто сумніватись, що цей популістичний образ принесе Ляшкові ще чимало політичних дивідентів, бо в українській глибинці ще довго житимуть прості люди з низьким рівнем життя, які завжди хотітимуть, аби можновладців хоча б інколи здіймали на вила. Або, принаймні, така можливість, хоч і гіпотетично, зберігалася. І Ляшко їм це забезпечить.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"