Довідник виборця: Що треба знати про партії на парламентських виборах (ІНФОГРАФІКА)

Повний перелік партій з виборчого бюлетеню з характеристикою та першою п'ятіркою

Економічний і політичний оглядач
Довідник виборця: Що треба знати про пар…

Depo.ua представляє повний список партій, що беруть участь у дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня 2019 року у багатомандатному виборчому окрузі. Перелік подано відповідно до номеру партії у виборчому бюлетені. 

1. Опозиційний блок

Партію Опозиційний блок було утворено у 2014 році. Партію наповнили колишні соратники президента Віктора Януковича, який позбувся посади в результаті Революції гідності. За певними даними, назву партії та її первісну концепцію придумав громадянин США Пол Манафорт, який в той час консультував Януковича та Партію регіонів. Під час створення партію очолив колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко. Але напередодні президентських виборів 2019 року у партії стався розкол: група Бойка-Льовочкіна приєдналась до Віктора Медведчука та Вадима Рабиновича в проекті "Опозиційна платворма - За життя". Натепер головою політради Опоблоку є Борис Колесніков.

Програма партії

Перша п'ятірка:

- Мураєв Євгеній Володимирович
- Вілкул Олександр Юрійович
- Кернес Геннадій Адольфович
- Труханов Геннадій Леонідович

2. Сила і Честь

Сила і Честь — українська політична партія, заснована у 2009 році, яку від заснування очолює політичний та громадський діяч Ігор Смешко. Партія діє на засадах демократичного консерватизму. Сила і Честь брала участь у виборах до Парламенту, що відбулися 26 жовтня 2014 року, під №23. На позачергових виборах 2019 року партія перебуває на межі подолання 5-відсоткового прохідного бар'єру. І за останніми даними дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 3-13 липня отримує 5,1% голосів.

Перша п'ятірка:

- Смешко Ігор Петрович
- Сотник Олена Сергіївна
- Чубаров Рефат Абдурахманович
- Мірошниченко Іван Володимирович
- Замана Володимир Михайлович

Програма партії

3. ВО Батьківщина

Партію "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" було засновано у 1999 році. Головою партії було обрано Юлію Тимошенко. Протягом 20 років діяльності партія брала участь практично в усіх парламентських та президентських виборах. Партія була як опозиційною, так і провладною. На період перебування Тимошенко у Качанівській колонії, партію очолював і вів на вибори Арсеній Яценюк. Наразі Батьківщина перебуває у позиції провладної. За даними соціологів долає прохідний бар'єр.

Перша п'ятірка:

- Тимошенко Юлія Володимирівна
- Тарута Сергій Олексійович
- Наливайченко Валентин Олександрович
- Соболєв Сергій Владиславович
- Кондратюк Олена Костянтинівна

Програма партії

4. Патріот

Партія колишнього заступника Генерального прокурора України Миколи Голомші. Партію було зареєстровано у 2005 році. Відповідно до програми партії, вона стоїть на правоцентристських позиціях. Обстоює сильну державу та відстоює християнські цінності.

Перша п'ятірка:

- Голомша Микола Ярославович
- Сірий Микола Іванович
- Філіпчук Георгій Георгійович
- Журавчак Олександр Петрович
- Бобул Іван Васильович

Програма партії

5. Сила людей

Партію було зареєстровано 20 серпня 2014 року, хоча як політична сила це об'єднання почало формуватись ще у 2013 році. Найбільших електоральних успіхів партія здобула на місцевих виборах, здобувши 210 мандатів місцевих депутатів та 5 посад мерів і сільських голів. На президентських виборах кандидатом від Сили людей було визначено Дмитра Гнапа, який переміг на партійних праймеріз. Згодом відбувся скандал через неповернуті Гнапом гроші (15 тисяч євро), які він не перерахував на потреби армії в 2015 році. Партія закликала Гнапа зняти кандидатуру з виборів. Згодом він справді зняв кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

Перша п'ятірка:

- Солонтай Олександ Гейзович
- Сова Світлана Миколаївна
- Єднак Остап Володимирович
- Омельчук Ольга Іванівна
- Тарасов Денис Олегович

Програма партії

6. Опозиційна платформа - За життя

Партію було зареєстровано 9 грудня 1999 року під назвою Всеукраїнське об'єднання "Центр". У липні 2016 партію було перейменовано у "За життя" і лідером обрано Вадима Рабіновича. У кінці липня 2018 року партія об'єдналася з силою Віктора Медведчука Український вибір. Партією керують Вадим Рабінович, Юрій Бойко та Віктор Медведчук. У такому форматі партія оформилася після розколу Опозиційного блоку, коли Бойка було виключено з її лав. ОПЗЖ займає проросійську позицію і пропагує дружбу з північним сусідом. За даними соціологів долає прохідний бар'єр і може стати другою партією в Раді після Слуги народу. 

Перша п'ятірка:

- Бойко Юрій Анатолійович
- Рабинович Вадим Зіновійович
- Медведчук Віктор Володимирович
- Королевська Наталія Юріївна
- Льовочкін Сергій Володимирович

Програма партії

7. Партія зелених України

Одна з найстаріших партій України отримала свідоцтво про реєстрацію ще у 1991 році. Найбільших електоральних успіхів партія досягала наприкінці 90-х років - на виборах 1998 року вона змогла подолати прохідний бар'єр і сформувати потужну фракцію в парламенті. Згодом партія була маргіналізована і залишилася за бортом політичного процесу в Україні. Головою партії є Віталій Кононов, який повернувся на цю посаду після тривалої перерви, у 2014 році. Він, до речі, був обличчям "зелених" і в успішному 1998 році.

Перша п'ятірка:

- Бодун Тетяна Іванівна
- Кононов Віталій Миколайович
- Луговик Сергій Миколайович
- Зіскін Олександр Семенович

- Крупко Елеонора Іванівна

Програма партії

8. Факел

Новостворену партію очолює  експерт у сфері профспілкової діяльності, громадська активістка Тетяна Однорог. У списку партії немає відомих прізвищ. Програма партії не дозволяє з'ясувати ідеологічну позицію політсили.

Перша п'ятірка:

- Однорог Тетяна Василівна
- Крамар Олександр Сергійович
- Гончаров Олександр Юрійович
- Євчук Ольга Ярославівна
- Мілко Наталія Гаврилівна

Програма партії

9. Самопоміч

Партія львівського мера Андрія Садового отримала реєстраційне свідоцтво у грудні 2012 року. У партію переросло однойменне громадське об'єднання, що працювало у Львові. Партія визначає своєю ідеологією "християнську мораль та здоровий глузд". У 2014-15 роках партія здобула значний електоральний успіх, утворивши фракцію у парламенті та багатьох місцевих радах. У 2019 році партія висунула свого лідера Андрія Садового кандидатом у президенти. Але згодом той зняв кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

Перша п'ятірка:

- Садовий Андрій Іванович
- Квасніцька Ольга Олексіївна
- Дрік Олександра Миколаївна
- Бідняк Тетяна Володимирівна
- Сироїд Оксана Іванівна

Програма партії

10. Європейська Солідарність

Партія екс-президента Петра Порошенка, якою він керує практично односібно з моменту реєстрації у 2000 році (хоча певний час партією керували юрій Луценко і Віталій Кличко, назва "ЄС" з'явилася 24 травня 2019 року). Ідеологія партії є правоцентристською. Протягом президентства Петра Порошенка партія була правлячою, маючи найбільшу фракцію у парламенті та більшості місцевих рад України. За даними соціологів партія долає прохідний бар'єр.

Перша п'ятірка:

- Порошенко Петро Олексійович
- Парубій Андрій Володимирович
- Геращенко Ірина Володимирівна
- Забродський Михайло Віталійович
- Федина Софія Романівна

Програма партії

11. Українська стратегія Гройсмана

Ще одна нова партія, яку очолює нинішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Про створення партії було офіційно оголошено через кілька днів після інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Партія не вступала у жодні об'єднання, але веде в Раду багатьох представників партії Народний фронт Арсенія Яценюка та членів Кабміну.

Перша п'ятірка:

- Гройсман Володимир Борисович
- Гриневич Лілія Михайлівна
- Саєнко Олександр Сергійович
- Джапарова Еміне Айяровна
- Нищук Євген Миколайович

Програма партії

12. Громадянська позиція

Партія Громадянська позиція була зареєстрована в березні 2005 року. Тоді вона мала назву "Могутня Україна". Нинішню назву партія отримала разом з новим лідером у 2010 році. Головою Громадянської позиції є екс-міністр оборони за президентства Ющенка Анатолій Гриценко. Пропагує ліберально-демократичну ідеологію.  Партія кілька разів висувала Гриценка кандидатом у президенти. Також брала участь у парламентських та місцевих виборах.

Перша п'ятірка:

- Гриценко Анатолій Степанович
- Добродомов Дмитро Євгенович
- Томенко Микола Володимирович
- Катеринчук Микола Дмитрович
- Соловйова Марина Михайлівна

Програма партії

13. Соціальна справедливість

Партію Соціальна справедливість було зареєстровано навесні 2009 року. Її лідером є Алла Шлапак, яка двічі ставала депутатом Київради від Блоку Леоніда Черновецького.  Після від'їзду Черновецького Шлапак ставала депутатом як самовисуванець та як висуванка від партії Єдність. На виборах партія використовує популістську риторику та гасла, орієнтовані на незаможний електорат.

Перша п'ятірка:

- Шлапак Алла Василівна
- Дічек Олександр Іванович
- Сорока Сніжана Леонідівна
- Сирота Святослав Анатолійович
- Сергеєва Юлія Миколаївна

Програма партії

14. Слуга народу

Нині президентську політичну партію було створено у 2016 році під назвою Партія рішучих змін. Перейменування на Слугу народу відбулось 2 грудня. 2017 року. Нова назва партії співпадає з назвою серіалу виробництва студії "Квартал-95", де головним героем є "президент з народу" Василь Голобородько. З травня 2019 року головою партії "Слуга народу" став Дмитро Разумков. До цього керівником партії був Іван Баканов, один з керівників студії "Квартал-95", а нині - перший заступник голови Служби безпеки України.

Перша п'ятірка:

- Разумков Дмитро Олександрович
- Стефанчук Руслан Олексійович
- Венедіктова Ірина Валентинівна
- Арахамія Давид Георгійович
- Янченко Галина Ігорівна

Програма партії

15. Сила права

Партія зареєстрована 18 березня 2005 року під назвою Партія здоров'я. 5 серпня 2008 року змінила назву на Партія Народної Дії "Надія". 5 червня 2019 року після реорганізації, на її основі мінюстом зареєстрована Політична партія Сила права. Партію очолює Андрій Сенченко, який відколовся від Тимошенко після президентських виборів 2019 року. Основою партії стала політична частина команд Всеукраїнського громадського руху "Сила права", Громадянського руху "Спільна справа", та експерти військового кабінету Тимошенко, що залишили партію слідом за А. Сенченком.

Перша п'ятірка:

- Сенченко Андрій Віленович
- Данилюк Олександр Володимирович
- Василенко Володимир Андрійович
- Чорноусько Юлія Віталіївна
- Полях Анатолій Михайлович

Програма партії

16. Радикальна партія Олега Ляшка

Партія під назвою Українська радикально-демократична партія була утворена на Установчому з'їзді в місті Миколаєві 18 серпня 2010 року. На момент створення партії її очолював Владислав Теліпко. 8 серпня 2011 року новим лідером партії обраний позафракційний народний депутат України Ляшко, при цьому партію перейменовано в Радикальну партію Олега Ляшка. Партія висувала свого лідера на президентських виборах 2014 року, де він зайняв 3 місце. Також РПЛ була одним з фаворитів виборчих перегонів 2014 року і змогла створити у парламенті окрему фракцію.

Перша п'ятірка:

- Ляшко Олег Валерійович
- Галасюк Віктор Валерійович
- Лозовой Андрій Сергійович
- Маковецька Інга Степанівна
- Савка Іван Іванович

Програма партії

17. Партія Шарія

Блогер Анатолій Шарій,  який називає себе журналістом-розслідувачем, працює з-за меж України. Він заснував партію власного імені і очолив її з 5 червня 2019 року. На президентських виборах підтримував висуванця Опозиційного блоку Олександра Вілкула. Сам Шарій не може бути кандидатом у депутати - його реєстрацію скасувала ЦВК. Але партія братиме участь у виборах.

Перша п'ятірка:

- Шарій Анатолій Анатолійович (скасовано реєстрацію 03.07.2019 через порушення вимог статті 9 Закону)
- Бондаренко Ольга Олексіївна
- Бєлоглазова Антоніна Олександрівна
- Уллах Павло Ехсанович
- Євтухов Євгеній Анатолійович

Програма партії

18. Голос

Первісною назвою партії, яку мінюст зареєстрував 10 лютого 2015 року, була Платформа Ініціатив. А 21 травня 2019 року партія отримала офіційні документи про перереєстрацію на Голос. Лідером став музикант, лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук. Партія є правоцентристською і проєвропейською. За даними соціологів партія долає прохідний бар'єр на дострокових виборах ВР 21 липня.

Перша п'ятірка:

- Вакарчук Святослав Іванович
- Клименко Юлія Леонідівна
- Рудик Кіра Олександрівна
- Железняк Ярослав Іванович
- Устінова Олександра Юріївна

Програма партії

19. Незалежність

Партія, що нині називається Незалежність, первісно мала не менш банальну назву Партія громадян України. Перейменування відбулося у липні 2016 року. Очільником партії є колишній міністр внутрішніх справ та колишній очільник уряду Криму часів Кучми Анатолій Могильов. Список Незалежності складається, переважно, з генералів та полковників.

Перша п'ятірка:

- Могильов Анатолій Володимирович
- Ступак Іван Іванович
- Зюбанова Тетяна Анатоліївна
- Фаринник Василь Іванович
- Черних Сергій Петрович

Програма партії

20. Аграрна партія 

Реєстрація цієї партії відбулася у грудні 1996 року. У 2004 року назву з Аграрної партії України було змінено на Народну Аграрну партію України, а в лютому 2005 року — на Народну партію. У 2006 ж році було відновлено Аграрну партію України. Хоча формально це було не відновлення, а нова реєстрація партії. У 2018 році на позачерговому з'їзді було достроково припинено повноваження Віталія Скоцика як голови партії. Новим головою Аграрної партії України обрано Юрія Крутька. Напередодні ж позачергових виборів 2019 року головою партії став Михайло Поплавський.

Перша п'ятірка:

- Поплавський Михайло Михайлович
- Бортич Лілія Іванівна
- Марчук Денис Володимирович
- Мадей Анна Сергіївна
- Шушкевич Володимир Григорович

Програма партії

21. Свобода

Всеукраїнське об'єднання Свобода зареєстрована в 1995 році. До лютого 2004 року мала назву Соціал-Національна партія України. Лідер партії Олег Тягнибок. Партія кілька разів ставала парламентською. Але у 2014 році не змогла подолати прохідний бар'єр і лише кілька мажоритарників представляють Свободу у нинішньому скликанні Верховної Ради. Має фракції та групи у багатьох місцевих радах.

Перша п'ятірка:

- Тягнибок Олег Ярославович
- Білецький Андрій Євгенович
- Ярош Дмитро Анатолійович
- Тарасенко Андрій Іванович
- Кошулинський Руслан Володимирович

Програма партії

22. Рух нових сил

Партію в Україні заснував колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі у 2017 році. В тому ж році Саакашвілі залишив межі України і повернувся вже після поразки Петра Порошенка, з яким у Саакашвілі виник конфлікт. На час відсутності лідера партія активною політичною діяльністю не займалася. Ідеологією партії є ліберальний консерватизм, націонал-лібералізм, пан'європеїзм.

Перша п'ятірка:

- Саакашвілі Міхеїл Ніколозович
- Сакварелідзе Давич
- Доній Олександр Сергійович
- Соломатіна Ганна Жоржівна
- Лановий Володимир Тимофійович

Програма партії

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme