Без податків і олігархів: Що обіцяють українському бізнесу політичні партії

В боротьбі за голоси виборців лідери перегонів демонструють щедрість на обіцянки

Економічний і політичний оглядач
Без податків і олігархів: Що обіцяють  у…

В своїх передвиборчих програмах партії обіцяють щасливе майбутнє практично всім верствам українського населення. І чимало з них не стримують себе у проявах популізму, коли сулять пенсіонерам європейські пенсії, вчителям - багатотисячну зарплатню, а безквартирній молоді - дешеву іпотеку.

Але представники вітчизняного бізнесу у своїй переважній більшості легко "викупляють", коли їм вішають локшину на вуха. Тож політикам доводиться бути акуратними, прописуючи у своїх програмах обіцянки тим, кого в нашій країні прийнято відносити до середнього класу.

Depo.ua аналізує програми партій, які займають провідні позиції у дослідженнях соціологів, на предмет їхніх планів щодо покращення життя українського бізнесу. 

"Слуга народу"

Партія новообраного президента Зеленського збирається розпочати з аудиту державних функцій і, відповідно, скорочення держорганів, які мають негативний вплив на бізнес.

В подальшому в партії збираються створити можливість одноразової легалізації капіталів некримінального походження за пільговою ставкою, запровадити податок на виведений капітал і поступово рухатись до зменшення єдиного соціального внеску.

Паралельно слуги народу мають намір проводити реформу Державної фіскальної служби, яку хочуть начисто позбавити правоохоронної функції, залишивши тільки сервіс. Всі податкові та митні процедури тим часом буде переведено у цифровий формат.

Обіцяють підприємцям і стабільність - автори програми "Слуги народу" на законодавчому рівні хочуть запровадити гарантії незмінності чинних умов оподаткування для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб. При цьому обіцяють запровадити просту процедуру електронного відкриття та закриття бізнесу.

Збираються також забезпечити захист міноритарних акціонерів і корпоративної прозорості та скоротити кількість процедур у будівництві та відведенні землі.

"Батьківщина"

Для "Батьківщини" Юлії Тимошенко, судячи з її передвиборчої програми, бізнес є перспективним електоратом - значну частину програми цієї партії присвячено саме питанням лібералізації податків та дешевому кредитуванню.

Так, для зменшення адміністративного тиску, обіцяють автори програми, буде скасовано 37 податків і зборів, зокрема податок на спадок, держмито та судовий збір. ПДВ буде скасовано та замінено мінімальним податком на реалізацію, як у США. Замість обтяжливого податку на прибуток буде запроваджений податок на виведений капітал. А замість єдиного соціального внеску, який, на думку "Батьківщини" тримає в тіні 50% заробітної плати, буде введено персоніфіковану пенсійну систему.

Не хочуть потурати у Тимошенко і аграрним олігархам - натомість обіцяють державну підтримку малим та середнім фермерським господарствам і сільськогосподарським підприємствам. Збираються продовжити мораторій на продаж сільгоспземлі, але фермерам та середнім сільгоспвиробникам якимось чином збираються дозволити викупити свою землю без аукціонів за рахунок пільгових кредитів. Для аргаріїв організують навіть окремий закон, яким запровадять єдиний податок на гектар землі.

"Опозиційна платформа - За життя"

Окремого блоку, присвяченого бізнесу, в програмі ОПЗЖ немає. Але деякі тези майбутньої політики цієї партії стосовно розвитку бізнесу, можна знайти в розділі, присвяченому економіці.

Послідовники ідеології Бойка, Медведчука і Рабиновича мають намір ввести податок на виведений капітал і скасувати податок на прибуток. Окрім того хочуть знизити податкові ставки і запровадити податкові канікули для суб'єктів малого та середнього бізнесу.

Щодо землі, то її планують зберегти у власності українських селян. А відкриття ринку сільськогосподарської землі допускають виключно за результатами загальнонаціонального референдуму.

"Європейська солідарність"

Невдоволені у колишній правлячій партії податком на прибуток підприємств - його вже найближчим часом обіцяють замінити  на податок на виведений капітал.

Також в команді Порошенка намагатимуться спростити умови експорту та імпорту товарів шляхом запровадження інституту авторизованих економічних операторів та спільних з Євросоюзом транзитних процедур.

Розвиток малого і середнього бізнесу ЄС підтримуватиме спрощенням регуляторних процедур, впровадженням однакових правил для всіх, розширенням можливостей кредитування, розвитку, знаходження партнерів. Єдиний податок скасовувати не збираються.

"Голос"

Виходячи з того, що в бізнес-розділі програми "Голосу" найбільше уваги приділено ІТ-сектору, соратники Вакарчука вважають цю сферу визначальною для майбутнього країни.

Отже, саме для ІТ-сектору "Голос" встановить та зафіксує низький рівень податків, скасує для нього дію репресивного й застарілого Трудового кодексу, обмежить інші форми регулювання IT-сектору.

Українців будуть перенавчати і перекваліфіковувати за державний кошт аби вони змогли працювати у високотехнологічних секторах економіки

Загалом, у Вакарчука декларують діджиталізацію стосунків держави і бізнесу з побудовою цифрової інфраструктури — мережі широкосмугового доступу до інтернету по всій країні та 5G.

Держава, за планом "Голосу", буде створювати попит на розробку інноваційних продуктів і технологій. Буде розвивати потужні майданчики для підтримки стартапів та осередки для стартап-середовища.

Також всім обіцяють захист прав і повну прозорість.

Читайте також: Патріотизм та іпотека: Що обіцяють партії молодому виборцю

А також: Боги популізму: Що обіцяють партії найбіднішим виборцям

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Вибори 2018: Повне оголення

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme